• Телефонуйте : 066 758 90 94
09Чер
2016
0

«Повчання» Володимира Мономаха

Особливості «Повчання» Володимира Мономаха як твору дидактичної літератури Середньовіччя (жанрова природа, ідейна наповненість, символізм)

Розкриваючи особливості «Повчання» Володимира Мономаха, я з’ясувала, що цей твір є проповіддю, тобто жанром давньої української літератури. На мою думку, він нагадує живе мовлення, що зазнало чудової художньої обробки.

При вивченні твору я помітила, що чітко виділяються три його частини: вступна, дидактична та автобіографічна. Вони пов’язані між собою композиційно, що, як мені відомо, було поширеним на той час.

Твір мене вразив своєю самобутністю і високохудожністю, а найбільше тим, що «Повчання» Володимира Мономаха легке для сприйняття, тим більше, що воно написане для дітей. Я теж вважаю і цілком погоджуюся, що діти та молодь повинні виховуватися у дусі християнської моралі, а саме: стерегтися гордині, поважати старших, дотримуватися заповідей Божих, дбати про убогих, сиріт і вдів, остерігатися брехні, не лінуватися тощо. Саме у цьому і полягає ідейна наповненість «Повчання».

Символічним є те, що навіть сам Володимир Мономах, будучи князем Київської Русі, намагався жити відповідно до свого повчання, бути прикладом молодшим, уособленням справедливості, праведності, а також робити все залежне від нього, щоб зберегти та зміцнити рідну землю.

Віта Бохонко

Писанка. З історії виникнення

Звідки узялася писанка? Легенди релігійного змісту

Тарас Шевченко і діти (Біографія)

Більше не кріпак (Біографія Шевченка)

Література 1920-х – 1930-х років ХХ століття

Виникнення терміну «соціалістичний реалізм» в українській літературі

Літературна дискусія 1925 – 1928 років

Літературні угрупування 1920-х – 1930-х років

Стильова різноманітність української літератури 1920-х років ХХ століття

Література Західної України (до 1939 р.)

УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ. Загальна характеристика

No Comments

Reply