• Телефонуйте : 066 758 90 94
29Бер
2015
0

Тарас Шевченко і діти (Біографія)

У 60-ті роки ХІХ ст. широкого розмаху набуває організація недільних шкіл. Уже тяжко хворий Т. Шевченко створює для них буквар, назвавши його “Букварь южнорусский”, який вийшов друком 1861 року.

Буквар містив багато текстів для читання, у яких перевага надавалася народним думам, прислів’ям і приказкам. Він був складений із кращих зразків фольклору та частково з власних Шевченкових творів.

Ця книжка була першою дитячою демократичною читанкою в Україні. 10 тисяч примірників книжки було видано власним коштом поета. Продавалися вони лише по 3 копійки, щоб їх могли купити й найбідніші селяни. «Буквар» став найкращим дарунком для дітей, яких поет щиро любив. Таким чином поет дбав про поширення освіти серед народу.

Шевченкові поезії «Маленькій Мар’яні», «Мені тринадцятий минало», «І золотої й дорогої…», «На Великдень на соломі», «Дівча любе, чорноброве!», «Тече вода з-під явора» та десятки інших стали улюбленими творами багатьох поколінь дітей.

Мріяв поет написати й інші підручники для початкової школи, але недовго довелося йому попрацювати: не витримало його міцне тіло усіх тих поневірянь, що випали на його долю.

 

ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО (1814-1861). Біографія (Дитинство Шевченка) тут.

Шевченко в Петербурзі та викуп з кріпацтва (Біографія) тут.

Більше не кріпак (Біографія Шевченка) тут.

Поневіряння Шевченка (Біографія) тут.

Звільнення Шевченка (Біографія) тут.

Смерть Шевченка (Біографія) тут.

No Comments

Reply