• Телефонуйте : 066 758 90 94
09Сер
2016
0

Який же Він, Бог?

Заняття 1

Любий друже!

Чи замислювався ти над такими питаннями:

  • Чи є Бог?
  • Який же Він, Бог?
  • Як дізнатися про Бога?

Це дуже важливі питання. Ми намагатимемося знайти відповіді на них на цьому занятті.

Який же Він Бог Урок 1 c

Чи є Бог?

Так, є правдивий і живий Бог. Це Бог, який створив все. Він створив світ, в якому ми живемо, і Він створив нас.

Десь у глибині наших сердець щось нам говорить, що існує Бог і ми повинні знати Його.

Як ми можемо дізнатися про Бога?

Ми можемо дізнатися про Бога з чудової книги, яка називається Біблією. Це святе Боже Слово. Ти можеш поцікавитися, хто написав цю книгу і як вона з’явилася. Ця книга від Бога, але Він використав багато людей, які написали різні частини Біблії.

Бог відкрив цим людям, що Він хотів би, щоб вони написали.

У Біблії говориться: «Бо ніколи не було пророцтва з волі людської, а промовляли його святі люди Божі, спонукані Духом Святим» (2 Петр. 1:21).

Бог дав цю чудову книгу нам для того, щоб ми знали правду. У Біблії говориться правда про Бога, правда про нас, та правда про те, як нам жити з Богом.

Який же Він Бог Урок 1 d

Який же Він, Бог?

Бог настільки величний та прекрасний, що ми ніколи не будемо знати все про Нього. Але Він дав нам Біблію, і в ній ми можемо дізнатися багато дечого про Нього. З Біблії ми знаємо, що існує тільки один правдивий і живий Бог. Багато людей не знають істинного Бога. Вони зробили собі власних богів з дерева чи каміння і поклоняються їм. Але ці боги не чують їх, не бачать їх і не допомагають їм. Ми хочемо знати правдивого і живого Бога, який бачить, чує нас який може допомогти нам.

Існує тільки один правдивий та живий Бог. Він існує у трьох іпостасях — Отець, Син та Святий Дух, тобто Отець-Бог, Син-Бог, Святий Дух-Бог; але вони три є один Бог. Хоча ми не можемо зрозуміти цього, ми знаємо, що це — істина, тому що ми дізнаємося про це із Святого Письма.

Який же Він Бог Урок 1 a

У Біблії говориться нам багато цікавого про Бога. Давайте розглянемо дещо.

Бог — це Дух

Ви можете запитати, чому ми не бачимо Бога? Причина полягає в тому, що Бог — це Дух, а ми не можемо бачити духа.

У Біблії говориться: «Бог є Дух, і ті, що поклоняються Йому, повинні поклонятися в дусі та істині» (Ів. 4:24).

Ви маєте тіло, яке ви бачите. Ви також маєте дух, якого ви не можете бачити. Інші люди можуть побачити ваше тіло, але ніхто не зможе побачити вашого духа. Бог як дух є скрізь. Святий Дух немає тіла такого, як у нас, але Він — це жива особистість, яка бачить і чує нас увесь час.

Який же Він Бог Урок 1 e

Бог — святий

Ці слова означають, що Бог є світло та велич. Він — безгрішний. Гріх згідно Біблії — це темрява.

Про Бога в Біблії говориться: «Бог є світло, і немає в Ньому ніякої темряви» (1 Ів. 1:5).

Бог — це сяйво. Його сяйво настільки яскраве, що ніхто не наважиться дивитись на нього. Ми не можемо дивитись на сонце, коли воно сяє, бо ми зіпсуємо зір. Велич Господа набагато більша за сонце ніхто не насмілиться дивитись на Нього.

«Бога ніхто ніколи не бачив» (Ів. 1:18).

Одного разу Господь промовляв до пророка Ісаї у видінні. Ісаїя побачив Господа на своєму престолі. Навколо престолу було багато ангелів, які співали хвалу Господу: «Свят, свят, свят Господь Саваоф, уся земля повна слави Його» (Іс.6:3).

Коли Ісаїя побачив Господа він перелякався. Господь був настільки святий, що Ісаїя відчув, який він є грішний перед Божою святістю. Він впав ниць і закричав: «Горе мені, бо я занапащений!» (Іс.6:5)

Ніхто не може бачити Бога, тому що ми не в змозі дивитися на таке сяйво. Але святість Господа полягає не тільки в цій блискучій яскравості. Бог — чистий. Бог — досконалий. Він не має ні плями гріху, ні вади. Він ненавидить гріх, тому що Він святий. Ніщо, зле або грішне не може знаходитися біля Нього. Все воно буде знищено святістю та славою Його могутності.

І коли ми замислюємось над тим, які ми грішні і який Бог святий, ми усвідомлюємо, що ми не можемо бути у Його присутності такими, які ми є. Але Бог любить нас і Він для нас показав шлях, як прийти до Нього.

Бог — всюди

Бог присутній усюди у Своєму всесвіті. Він надзвичайний.

У Біблії Він говорить про Себе: «Чи Я неба і землі не наповнюю?» (Єрем.25:24).

Де б ми не були, куди б ми не пішли, там є Бог. Ви і я живемо в тілі, і ми можемо знаходитися тільки в одному місці в один час. Тому що Бог є Бог і Дух, Він може бути скрізь водночас. Це не означає, що Бог знаходиться в усьому і що усе — це Бог. Це просто означає, що Бог є присутній усюди у Його всесвіті. Маленькій дитині, яка боїться залишатися на самоті в темряві, можна сказати: «Не треба лякатися. Бог лишається з тобою».

Який же Він Бог Урок 1 f

Бог має всі знання

Ці слова означають, що Бог знає про все. Він знає про речі, про які ми не можемо знати. Він знає, скільки зірок на небі і як вони звуться. Він знає кожного із нас. Він знає нас краще, ніж ми знаємо самих себе. Він навіть знає, скільки волосин на наших головах.

Люди часто роблять погані справи, бо думають, що їх ніхто не бачить. Але Бог бачить нас завжди. Він знає все, про що ми говоримо, робимо і навіть думаємо. Бог знає наш кожний секрет. Нічого не можна сховати від Нього.

У Біблії говориться: «… Все оголене та відкрите перед очима Його, — Йому дамо звіт!» (Євр.4:13)

Оскільки Бог — Бог всезнаючий, Він ніколи не робить помилок.

Божі шляхи — досконалі: «Бог – непорочна дорога Його…» (Пс. 18:30)

Бог всемогутній

Немає меж могутності Бога. Він — «всемогутній Бог». Це означає «всесильний». Бог має владу і на небі, і на землі. Він може робити все, що за хоче.

У Біблії говориться: «Наш Бог на небесах; Він творить усе, що Йому подобається» (Пс. 115:3).

Бог тримає все у Своїй руці. Він — Володар над царями, управителями народами землі. Наймогутніші люди світу — ніщо у порівнянні з Богом.

У Біблії говориться: «… Він чинить за Своєю Волею серед небесного війська та мешканців землі: і немає нікого, хто спротивився б Його руці та й сказав би Йому: Що Ти робиш?» (Дан.4:12)

Бог праведний та справедливий

Це означає, що Бог завжди чинить правильно. Він — великий Суддя всесвіту, і одного дня кожен з нас постане перед Ним бути судимим.

У Біблії говориться: «… Він судитиме світ по правді й народи по істині Своїй» (Пс.96:13).

Бог повинен покарати усякий гріх та усяке зло тому, що Він праведний та справедливий. Він не може пропустити жоден з наших гріхів або удати, що Він не знає про них. Він ніколи не зробить те, що є неправедним. У Біблії говориться: «Господь справедливий в усіх Своїх путях і милостивий у всіх Своїх учинках» (Пс.145:17).

Який же Він Бог Урок 1 g

Бог вірний

Ці слова означають, що Бог завжди дотримується Свого Слова. Він завжди робить те, що повинен зробити.

  • Ти коли- небудь обіцяєш?
  • Ти завжди дотримуєшся обіцяного?

Доведеться зізнатися, що ми не завжди дотримуємося обіцяного. Інколи ми про це забуваємо. А деколи ми даємо такі обіцянки, які не можемо виконати. Бог ніколи не забуває! Бог завжди виконує Свої обітниці.

У Біблії сказано: «… вірний бо Той, Хто обіцяв» (Євр. 10:23).

Ми можемо покласти віру свою на Бога, бо знаємо, що Він вірний. Він дотримується свого Слова.

І в Біблії говориться: «І ті, які знають милосердя Твоє, будуть надіятися на Тебе…» (Пс.9:10).

Бог милосердний

Бог не тільки праведний та справедливий, Він також милосердний. Це означає, що Він добрий та милостивий до всіх людей.

У Святому Письмі Він ска­зав про Себе: «Госнодь-Бог милосердний і многомилостивий, довготерпеливий та правдивий, що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх…» (Км. Вихід 34:6-7).

Бог добрий

У Біблії говориться, що «Бог добрий до всіх». Бог милостивий і щедрий з усіма людьми, навіть зі Своїми ворогами.

У Біблії гово­риться, що Його сонце світить як на злих, так і на добрих, Його дощ падає як на несправедливих, так і на справедливих. Хоч Бог добрий до всіх, Він знаходить особливу радість з тими, хто любить Його і хто вірить Йому.

У Біблії говориться: «Яка велика доброта Твоя, яку Ти зберігаєш для тих, що бояться Тебе, яку Ти приготував для тих, які надіються на Тебе» ( Пс.31:19).

Який же Він Бог Урок 1 h

Бог — є любов

У Біблії говориться, що «Бог є любов». Це означає, що Бог любить нас і прагне найкращого для нас. І хоч Він — Величний Управитель всесвіту, який має всю сну і могутність, — Бог любить нас і співчуває нам. Він хоче, щоб ми любили Його і були Його друзями.

Багато людей думають, що Бог ненавидить їх за їхні гріхи. Правда в тому, що Бог ненавидить зло та гріх, але не нас. Як справедливий та праведний Бог, Він повинен карати гріх. Бог є любов, і тому Він показав нам шлях, як бути прощеним за свої гріхи. Бог полюбив нас так сильно, що Він послав свого Сина, Ісуса Христа, на землю вмерти за наші гріхи, сплатити жертву за наш гріх.

«Бо так Бог полюбив світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, віруючий у Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ів.3:16).

Оцей вірш говорить про те, що ми дуже дорогі для Господа.

Господь величний, але Він знає кожного з нас і любить кожного як особистість. Ти важливий для Господа. Бог любить тебе, Він послав Сина Свого, Господа нашого Ісуса Христа, вмерти на хресті, сплатити Собою твій гріх.

Бог незмінний

Ці слова означають, що Бог ніколи не мінявся, і Він ніколи не зміниться. Він завжди однаковий і за Своєю природою і сутністю Бог завжди святий. Він завжди праведний. Він завжди справедливий. Він завжди милосердний. Він завжди вірний. Він завжди добрий. Він завжди люблячий. Ось який Бог є зараз. Вій завжди був і завжди буде. Він ніколи не змінюється.

Ось що Він сказав про Себе: «Бо Я, Господь, не змінююся….» (Мал.3-6).

Коли ми читаємо про те, якого Величного Господа ми маємо і як Він сильно любить нас, нам дуже хочеться поклонятися Йому.

Але ми не можемо поклонятися Йому на свій розсуд. У Святому Письмі Господь говорить нам, що ми повинні поклонятися Йому «у дусі та істині».

Який же Він Бог Урок 1 b

Десять заповідей

У Своєму Слові Бог дав нам заповіді, які говорять нам, що ми маємо робити, а що не повинні. У Старому Заповіті Біблія особливо відзначає десять заповідей, які Бог дав своєму народові.

У далеку давнину Бог вибрав собі чоловіка на імення Авраам, щоб той служив Йому. Він наказав йому залишити свою домівку, свою рідну землю і йти до далекої країни. Бог обіцяв Аврааму, що від нього піде великий народ. Нащадки Авраама стали дітьми Ізраїля — народом, обраним Богом.

З часом, чоловік на ім’я Мойсей став на чолі Богом обраного народу. Одного разу Бог наказав Мойсеєві піднятися на гору Синай. Там Бог розмовляв з ним і дав йому дві кам’ямі таблиці, «скрижалі». На них Бог написав десять заповідей.

Ми будемо вивчати ці заповіді, які Бог дав Своєму народові, бо вони мають велике значення. Вони говорять нам, що Бог вважає правильним, а що ні. Ми почнемо вивчення десяти Божих Заповідей з першої заповіді.

Заповідь 1

«Я Господь Бог Твій, нехай не буде в тебе інших богів, окрім Мене» (2 М. 20:3).

Є тільки один правдивий і живий Бог. Ми не повинні мати інших богів, крім Нього. Ми повинні любити Бога так, як нікого іншого: більше, ніж гроші, більше ніж роботу, більше ніж задоволення або щось інше.

Господь не може бути на другому місці в нашому житті. Господь — Величний Творець, який створив усе, Господь створив нас, Він повинен займати перше місце у нашому житті.

Кожен з нас нехай запитає себе: «Бог дійсно посідає перше місце у моєму житті? Чи є щось, що я люблю більше, ніж Бога? Чи існує хтось або щось, що є важливішим, ніж Господь для мене?»

Бог говорить: «Нехай не буде у тебе інших богів, окрім Мене».

Завдання до заняття 1

Тепер ми пропонуємо вам перевірити рівень засвоєння матеріалу, пройшовши тести.

Виберіть правильну відповідь.
1. Найкращий спосіб дізнатися про Бога – це…
2. Причина того, що ми не бачимо Бога, така…
3. Бог святий – це означає те, що…
4. Те, що Бог всюди, означає…
5. Бог всезнаючий, бо...
6. Бог праведний та справедливий, тому що...
7. Бог вірний, тому що...
8. Бог є любов, бо...
9. Бог незмінний і це означає , що...
10. Десять заповідей...
11. У першій заповіді говориться, що...

No Comments

Reply